O nás

Náš příběh
banner_o_nas

Náš příběh

Ke vzniku NiceBelly mě inspirovalo vlastní bříško. Nejdřív bylo docela malinké, ale časem rostlo, až se nevešlo do oblíbených trik ani sukní. Situaci jsem vyřešila po svém a vyrobila si různě barevné těhotenské pásy. Zjistila jsem, že je to nejen praktické, protože jsem si dál mohla užívat svých oblíbených trik, ale i zábavné. S barevným pásem dostalo oblečení nový šmrnc. Bylo to roku 2008.

Veselé pásy přes bříško se líbily a začala jsem dostávat poptávky i na netěhotenské pásy. Navrhla jsem tedy oboustranné bederní pásy pro ženy.

Z nich se stal ještě oblíbenější výrobek. Postupně jsem začala zařazovat další produkty, které se tematicky hodily: termofory, třešňové polštářky, jednovrstevné bederní pásy a bederní pásy pro muže. 

Kateřina Čermáková Boháčová - zakladatelka značky NiceBelly

Práce koníčkem

NiceBelly bylo pro mě bylo léta koníčkem. Pracovala jsem po nocích, stříhala na zemi, šila na jídelním stole. Byla to alternativa k práci pro korporát a kolotoči kolem dětí. Zájem o pásy stoupal a NiceBelly přestalo být one woman show. Začaly mi vypomáhat externí švadlenky. Rozrůstalo se portfolio produktů i naše rodina. Moje skvělé zákazníce a zákazníci mi svými ohlasy dodaly sebevědomí zkoušet nové věci, posouvat se dál a založit si po několika letech vlastní šicí dílnu.

"Každý výrobek poctivě testuji na sobě a svém okolí a inspiruji se tipy svých zákaznic a zákazníků." 

Jsem praktik, zároveň miluji přírodu a hezké věci. Vždycky mi záleželo na tom, co nosím na sobě a tom v tom smyslu, z jakých je to materiálu, kdo věc vyrobil, jestli má nějaký příběh. A to všechno se snažíme v Nicebelly skloubit. Vytvářet praktické a hezké věci s ohledem na životní prostředí. Upřednostňujeme lokálnost a kvalitu. Proto vyrábíme v Čechách, proto upřednostňujeme evropské materiály. Naše výrobky máme schválené jako regionální produkty asociací regionálních značek.

NiceBelly je srdcovka, pro všechny kteří se na značce podílí. A moc si přeji, aby to byla srdcovka i pro naše zákaznice a zákazníky. 

Vaše NiceBelly Katka

 
Materiály
banner_materiály

Naše materiály

Udržitelnost nám koluje v žilách. Snažíme se svým podnikáním co nejméně zatěžovat životní prostředí. Všechny produkty, které v naší dílně vznikají, vyrábíme i s ohledem na to, jaký odpad vznikne a jak s ním pak naložíme.  Proto se snažíme využít každý kousek materiálu. Ze zbytků našíváme odličovací tamponky, čelenky a jiné drobné věci. Nebo je používáme jako výplň. To co sami nevyužijeme, nabízíme na e-shopu jiným tvořivým rukám. 

Materiály vybíráme s ohledem na kvalitu a místo výroby. Kvalitu materiálu záměrně udáváme jako první, protože je pro nás prioritou. Pokud se nám český materiál nezdá příliš kvalitní sáhneme raději po zahraničním. Chceme, aby věci, které pro vás tvoříme, vám také vydržely. Nakupujeme prioritně v rámci EU, ČR nebo v Turecku. Materiály, které pochází z Asie se snažíme eliminovat na naprosté minimum a jen pokud je to opravdu nutné. Nechceme podporovat námořní a leteckou dopravu, s ohledem na její “ne-ekologickou” stopu. 

Všechny látky mají certifikaci Oeko-Tex Standard 100 a biobavlna Global Organic Textile Standard (GOTS)

 

Vize
banner_vize

Naše vize

“Veliké změny začínají jednotlivými lidmi.”
Dalajláma 14. dalajláma, tibetský duchovní vůdce

Vnímáme to v NiceBelly stejně. Pokud chceme udělat změnu, něco zlepšit, je třeba začít u sebe. Nemusí jít hned o náhlou revoluci a přetírání černé na bílou. Stačí pár drobných krůčků, které mohou následně inspirovat i někoho dalšího. 

Proto vytváříme naše produkty z certifikovaných materiálů, využíváme zbytky, šijeme v České Republice. Pídíme se po nových a ekologičtějších dodavatelích, balíme balíčky co nejšetrněji k přírodě. Hledáme nové a lepší cesty. 

Snažíme se propagovat pomalou módu, která nezanechává takovou ekologickou stopu. Naše zboží má v sobě amosféru malé šicí dílny a ruční práce. 

A já mám radost, že mohu sebe i svou rodinu oblékat tak, abych měla z oblečení, které nosíme, dobrý pocit. Přála bych si, abyste měli stejný pocit i vy. Aby se naše oblečení dědilo, tak jak to bývalo dřív. Aby mělo svůj životní koloběh a upravovalo se tak, jak jsme si upravovali my vždycky věci ze sekáče :-). 

Věřím, že propagací pomalé módy a pomalého životního stylu, můžeme někoho inspirovat nebo přimět k zamyšlení. Už to považuji za velký úspěch.

Katka Čermáková Boháčová

 

Najdete nás i na MALL.CZ